کارتن موز اولین کارتنی است که برای اسباب کشی ها در ذهن ما ایرانی ها می آید. اما این انتخاب خیلی بی دلیل و منطقی نیست حتی از دید افرادی که خودشان کارتن می فروشند.

کارتن موز به دلیل داشتن یک کف ۵ لایه و یک درب ۳ لایه عملا دو عدد کارتن به حساب می آید و چون درب های محکمی هم دارند می شود تا وزن ۵ کیلو گرم فقط داخل درب کارتن موز جنس جا داد. کف کارتن موز هم می تونم با اطمینان بگم که می توانید حتی ۴۰ کیلوگرم هم بار بزنید. اما این مقدار وزن بر خلاف قواعد بسته بندی برای اسباب کشی است. چون وزن آن برای جا به جایی بیش از حد زیاد می شود.

{برای خرید کارتن موز جهت اسباب کشی به این لینک بروید}

نکته ی بعدی که باعث شده کارتن موز یکی از بهترین کارتن های مناسب اسباب کشی و بسته بندی مد نظر همگان قرار بگیرد این است که کیفیت آن بسیار بالاست. در ساخت های کارتن موز از ورق های با گرماژ بالا یعنی ۲۰۰ گرم استفاده می شود و جنس خمیری که این ورق ها از آن تولید می شود به اصطلاح ویرجین(virgin) می باشد. خمیر ویرجین در کارتن سازی به خمیری گفته می شود که ۹۰ درصد آن چوب است. در ایران به دلیل کمبود درخت تولید حجم بالای این نوع خمیر ها بر خلاف محیط زیست است و همین امر باعث می شود که اگر هم کارخانه ای ورق ۲۰۰ گرم یعنی با گرماژ بالا تولید کرد، کیفیت کارتن موز را نداشته باشد.

{برای شناخت انواع ورق کارتن کلیک کنید}

مورد بعدی در انتخاب کارتن موز به عنوان مناسب ترین کارتن برای حمل کالا این است که در طرفین جای دسته دارد. کارتن های معمولی اسباب کشی در ۹۵ درصد اوقات فاقد دسته در طرفین می باشند چون در اثر بلند کردن و جا به جا کردن معمولا کارتن ها از محل دسته ها پاره می شوند. اما کارتن موز به دلیل کیفیت بالایی که داراست ، چنین اتفاقی را در حین جا به جایی مشاهده نمی کنیم.

و اما مهمترین دلیلی که باعث کارتن موز حتی برای بسته بندی کالاهای صادراتی مانند بعضی از میوه ها قرار بگیرد این است که در مقایسه با دیگر کارتن ها و کارتن های تولیدی قیمت بسیار پایینی دارد. برای مثال اگر قیمت کارتن موز سالم و تمیز ۸۰۰۰ تومان باشد، قیمت کارتن ۵ لایه معمولی نو در ابعاد کارتن موز حدودا ۱۰،۰۰۰ الی ۱۲،۰۰۰ تومان می باشد. این در حالی است که کارتن موز به اصطلاح کارتن سازها یک کارتن تلسکوپی است، یعنی دارای دو قسمت درب و بدنه می باشد.

کارتن موز نقدتر از دلار!؟

یکی از چالش هایی که خریداران کارتن اسباب کشی با آن روبه رو هستند این است که بعد از اتمام اثاث کشی کارتن های خود را چه باید بکنند. اولین فکری که به نظر همگان می رسد این است که برای بازیافت درب منزل قرار بدهند اما با افزایش قیمت ها هزینه کارتن های خریداری شده حداقل ۱۰۰،۰۰۰ تومان است و همه ما احساس ضرر می کنیم. این مژده را به شما می دهم که کارتن موز از طلا و دلار زودتر نقد می شود. شما می توانید با آگهی کردن در سایت دیوار کارتن موز استفاده شده خود را در عرض چند ساعت به فروش برسانید و کل هزینه ای که برای کارتن های اسباب کشی خود کرده اید را به هر عدد ۴۰۰۰ تومان برسانید یعنی می توانید ۴۰۰۰ تومان پایین تر از قیمت خرید خود ، کارتن های موز استفاده شده خود را به فروش برسانید.

آیا کارتن های موز خود را پس از اسباب کشی انبار کنیم؟

اگر شما جزو افرادی هستید که هر سال حدودا اسباب کشی دارید، پیشنهاد می کنم کارتن موزهای خود را انبار کنید. در ابتدای سال ۱۳۹۷ اگر کسانی که پول خود را به دلار تبدیل کردند، کارتن موز خریده بودند و انبار می کردند، حداقل سود آنها ۲۵۰% می بود!!!!

کارتن موز در کشور ما تا ۳ الی ۴ بار استفاده می گردد و پس از آن به چرخه بازیافت می رسد، این در شرایطی است که کارتن موز از ابتدای مسیر خود چندین بار در سردخانه ها و ماشین های مختلف قرار گرفته و جابه جا شده است. پس اگر می توانید کارتن خود را نگه دارید، مطمئن باشید ضرر که هیچ، سود هم خواهید کرد.

قیمت کارتن موز

خرید کارتن موز در سایت کارتن مال به دو صورت انجام می پذیرد. نوع اول به صورت خرده می باشد یعنی خرید هایی که زیر ۱۰۰ عدد می باشد. این تعداد از سفارش از طریق سایت امکان پذیر بوده و با پرداخت از طریق درگاه یا درب منزل حساب مورد نظر تسویه می گردد.

نوع دوم خرید های عمده و بالاتر از ۱۰۰ عدد است که برای هماهنگی و اطلاع از قیمت عمده می توانید با شماره درج شده در سایت تماس بفرمایید.

البته معمولا تفاوت قیمت خرید عمده و خرده در سایت کارتن مال حدود ۲۰۰۰ تومان می باشد.

 

فروش کارتن موز در تهران، مشهد، اهواز، اصفهان برای محصولات کشاورزی

کارتن موز عمدتا برای جا به جایی محصولات کشاورزی به کار گرفته می شود. کارتن موز در تهران برای محصولات و باغ های ورامین و شهریار و میوه های انار، سیب زمینی، کاهو و سیب مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش کارتن موز در اهواز و شهرهای جنوبی مانند برازجان، بندرعباس و بوشهر عمدتا برای سیب زمینی و خرما می باشد. کارتن موز مورد استفاده برای این محصولات در ابعاد (۵۰ طول، ۳۴ عرض و ۲۱ ارتفاع) می باشد که در بازار به عنوان کارتن موز کوچک معروف است.

بخشی از فروش کارتن موز برای مصارف گلخانه ای است. هم میوه و صیفیجات و هم خود گل ها از قبیل کاکتوس. شاید تصور کنید که برای جا به جایی های معمولی این محصولات از کارتن موز استفاده می شود اما گاها برای صادرات نیز از کارتن موز استفاده می شود.

در فصل بهار شهر های آذربایجان شرقی برای صادرات هندوانه از کارتن موز استفاده می کنند و صادرات خربزه نیز با کارتن موز اما سایز بزرگ انجام می گیرد.

ابعاد مختلف کارتن موز

کارتن موز دو اندازه کلی دارد که در بین فروشندگان آن به نام کارتن موز بزرگ و کارتن موز کوچک معروف است.

ابعاد کارتن موز بزرگ عبارتست از : طول ۵۱، عرض ۳۸ یا ۴۰ و ارتفاع ۲۳ سانتی متر

ابعاد کارتن موز کوچک عبارتست از: طول ۵۰، عرض ۳۴ و ارتفاع ۲۱ سانتی متر

البته این ابعاد به صورت قطعی نیست و برای مارک های مختلف موز می تواند در حد ۲ سانتی متر متفاوت باشد اما تفاوت اصلی کارتن موز کوچک و بزرگ در عرض آنهاست . این ویژگی در تمامی برند های ارائه کننده موز مشترک است و کاملا قابل تشخیص است. معمولا مارک های golosita, premium banana, sherezad موزهای خود را در کارتن های بزرگ ارائه می کنند و مارک های fresh unity, Delmonte, Solomon در کارتن های کوچک ارائه می شوند. البته این ها فقط به عنوان مثال بود و ملاک اصلی تشخیص همان ابعاد آن هاست.

اگر برای اسباب کشی قصد استفاده از کارتن موز را دارید حتما از اندازه بزرگ ان استفاده کنید. چرا که کارتن موز کوچک به دلیل وجود کمتر آن در بازار قیمتش حدود ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ تومان گران تر است.

حالا چرا از کارتن موز کوچک بعضی ها استفاده می کنند. تنها دلیل آن به خاطر جنس مورد نظرشان است. مثلا برای خرما حتما از کارتن موز کوچک استفاده می کنند چون در صورت استفاده از کارتن موز بزرگ وزن هر کارتن از ۳۰ کیلو بیشتر می شود و جا به جایی ان سخت است. یا برای هندوانه و خربزه حتما از کارتن موز بزرگ استفاده می کنند چون تعدا حدودا ۴ عدد از هر میوه در ان قرار می گیرد. برای انار از کارتن موز کوچک استفاده می کنند ، چون تعداد ردیف ها و انارهایی که در آن قرار میگیرد مشخص است و ردیف های کاملا فیت و بدون جای خالی کنار هم چیده می شوند.

میزان ظرفیت ماشین های مختلف برای کارتن موز

اگرقصد خرید کارتن موز برای اسباب کشی خود دارید باید بدانید که برای ارسال آن به این نکته توجه کنید در ماشین سواری ۲۰ عدد یعنی ۴ بسته ی ۵ تایی بیشتر جا نمی گیرد. البته این در حالی است که در صندوق عقب بسته ای قرار ندهیم که با احتساب یک بسته بیشتر ، جمعا ۲۵ عدد در یک اتومبیل سواری جای میگیرد.

اما برای خرید های عمده از ماشین متفاوت استفاده می شود که برای ابعاد کوچک و بزرگ ، ظرفیت ها متفاوت است.

                  نوع کارتن

نوع وسیله

کارتن موز بزرگ(عدد) کارتن موز کوچک(عدد)
نیسان ۴۰۰ ۵۰۰
خاور زیر ۶ متر ۸۰۰ ۱۰۰۰
خاور مسقف بزرگ و بالای ۶ متر ۹۰۰-۱۱۰۰ ۱۲۰۰-۱۳۰۰

 

تک ۱۷۴۰ ۱۸۰۰
کانتینر ۴۰ فوت ۲۷۲۰ ۳۱۷۰
تریلی ترانزیت چادری ۳۲۲۰ ۳۵۰۰

 

کارتن موز نو، بدون کفی!؟

کارتن موز نو در بین ما فروشندگان به معنی کارتن تولیدی نو نیست! بلکه منظور همان کارتن خارجی است اما کاملا تمیز و سالم حتی بعضا کارتن هایی که قبلا برای بسته بندی استفاده شده است و اصطلاحا موز خالی شده نیست را هم به عنوان کارتن موز نو فروخته می شود. اما نکته ای باید شما عزیزان مد نظر قرار بدهید این است که کارتن های موز بدون پلاستیک و ورق یک لایه ی کفی آن ارائه می شود. البته به این معنا نیست که همه ی کارتن های موز اینگونه باشد اما در ۹۰ درصد اوقات بدون کفی و پلاستیک موجود در آن ارایه می شود و برای حفره ی خالی وسط کارتن باید از کارتن های ضایعاتی یا روزنامه استفاده کنید.

کلام آخر

در پایان تنها نکته ای که باقی می ماند، انتخاب فروشنده ی مورد اعتماد است. در خرید های عمده کارتن موز ابتدا مبلغ واریز می شود و سپس کارتن ارسال می شود و تنها امید خریدار این است که فروشنده با انصاف بوده باشد چرا که در ۹۰ درصد اوقات نماینده ای از طرف خریدار در محل بارگیری قرار نداردو اگر هم حضور داشته باشد نمی تواند تمام بسته ها را تک به تک چک کند. کارتن موز ها در بسته های ۵ تایی به صورت سرهم بسته بندی می شوند و به حالت تخت نیستند و واقعا نمی توان کارتن ۵ ام را مشاهده کرد. پس فقط می ماند توضیح صحیح شما به فروشنده و سفارش دقیق مطابق با خواسته شما و دیگر نکته فروشنده ی مورد اعتماد.

کارتن مال تنها مجموعه ای است که کارتن های خود را با ضمانت می فروشد و در صورت عدم تطابق با سفارش، آن را مرجوع می کند و یا مبلغ را باز می گرداند.

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *