شاید حتی تصور اینکه بخواهید از یک خانه به خانه ی دیگر منتقل شوید هم خیلی سخت باشد . بخصوص اینکه باید تمام وسایل را جوری در کارتن ها بسته بندی کنید که آسیب نبینند . البته این مسئله کاملا طبیعی است اما شما می توانید با رعایت نکات ساده ، آسیب های احتمالی را به پایین ترین حد ممکن برسانید و اسباب کشی راحتتری داشته باشید.در این مطلب تعدادی از این نکات را بررسی می کنیم:

تفاوتها و شباهت های خانه ی جدید و فعلی را مشخص کنید

نکته اول این است که بعد از انتخاب خانه ی جدید باید بررسی کنید که نقشه ی منزل جدید شما ، چه تفاوتهایی با خانه ی خودتان دارد؟ این مسئله به شما کمک می کند تا اگر وسیله ی اضافی ای دارید که احتمالا در خانه ی جدید به درد نخواهد خورد را بفروشید یا به جایی اهدا کنید تا مجبور نشوید  برای حمل آنها به خانه ی جدید متحمل زحمت بیشتری شوید.

تفاوت های خانه ی جدید و فعلی تان را بررسی کنید
تفوتها و شباهت های خانه ی جدید و فعلی ، به بسته بندی وسایل کمک می کند.


خانه ی جدید را طبق نظر خود تغییر دهید

در صورت امکان و با هماهنگی ساکنین فعلی خانه ، روزی را معین کنید تا بتوانید قبل از اسباب کشی ، یک بار دیگر برای مشاهده ی دقیق تر خانه ی جدید به آنجا بروید و تغییرات اساسی ای که می خواهید در خانه ایجاد کنید ( مثل رنگ یا کاغذ دیواری کردن دیوار ها ، عوض کردن کابینت ها و … ) را در ذهنتان مشخص کنید تا بتوانید زمان اسباب کشی را جوری تنظیم کنید که فرصت داشته باشید تغییرات مورد نظر خود را قبل از آوردن وسایلتان به خانه ی جدید ، در آن اعمال کنید . در ضمن این نکته را هم در نظر داشته باشید که انجام این کار ها  بعد از اسباب کشی به مراتب سخت تر خواهد بود پس حتما برای آن برنامه ریزی کنید.

همچنین بهتر است بعد از اینکه ساکن قبلی ، خانه را به طور کامل تخلیه کرد و قبل از اینکه وسایلتان را به این خانه منتقل کنید ، برای بازدید خانه رفته و از تمیزی و یا سالم بودن قسمت های مختلف آن و امکانات موجود اطلاع پیدا کنید . این کار از مشکلاتی که ممکن است بعد از اسباب کشی پیش بیاید ، جلوگیری می کند .

تا جای ممکن قبل از رفتن به خانه ی جدید ، تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید

کارها را برای هفته ی آخر نگه ندارید !

تقریبا در هر خانه ای وسایلی وجود دارد که افراد در زندگی روزمره خود به آنها نیازی ندارند و تنها در شرایط خاصی قابل استفاده هستند. بهتر است بسته بندی لوازم منزل را از همین وسایل که حدس می زنید تا زمان اسباب کشی به آنها نیاز نخواهید داشت، شروع کنید . به این منظور می توانید در بخشی از خانه فضای خالی ای ایجاد کنید تا کارتن های حاوی لوازم بسته بندی شده را در آنجا نگهداری کنید  . این کار باعث افزایش دقت در هنگام جمع کردن وسایل و از همه مهمتر حفظ آرامش خودتان در شرایطی که احتمالا به واسطه ی تغییر شرایط محل زندگیتان ، استرس های زیادی دارید ، می شود.

تاریخ اسباب کشی
حواستان به تاریخ اسباب کشی باشد و برای آن برنامه داشته باشید !

چه کارتن هایی نیاز است؟

کارتن اولین چیزی ست که برای بسته بندی وسایل مورد استفاده قرار می گیرد . در هنگام خرید کارتن برای وسایلی که ویژگی های خاص تری دارند ، نیاز است چند نکته را رعایت کنید.

بعنوان مثال ، برای وسایل ظریف و حساس مثل ظروف آشپزخانه ، بهترین مدل کارتن ، کارتن موز است .

با توجه به اینکه نگهداری جعبه ی تمام وسایل برقی و یا ظروف آشپزخانه در خیلی از خانه ها و آپارتمان ها سخت است ، در مرحله ی بعدی باید بررسی کنید که جعبه ی کدامیک از وسایل برقیتان را نگه داشتید و کدام را نه؟! مسلما شما به جعبه هایی نیاز دارید که وسایلی که جعبه ی آنها را دور انداخته اید درآنها جا شوند و حتی کمی بزرگتر از آنها باشند .

دسته دیگری از کارتن ها که احتمالا به آنها احتیاج پیدا می کنید ، کارتن های با ابعاد بزرگتر هستند . وجود آنها در روز اسباب کشی ، برای وسایلی که ظرافت کمری دارند ، بسیار مفید است چون با استفاده از آنها می توانید تعداد کارتن ها را تا جاییکه می توانید کاهش دهید . در اینصورت هم قبل از اسباب کشی جای کمتری از خانه تان اشغال می شود و هم در حین اسباب کشی راحتتر منتقل می شوند. البته در پر کردن این کارتن ها باید توجه کنید که خیلی سنگین نشوند و حتما دیواره های آنها را چسب بزنید.

 

انواع کارتن مورد استفاده برای بسته بندی وسایل مختلف در خانه

با توجه به نیازتان کارتن بخرید

لیست خریدتان را کنترل کنید

از چند هفته قبل از اسباب کشی مواد غذایی درون منزل ( بخصوص مواد غذایی فاسد شدنی ) را شناسایی کرده و جوری برنامه ریزی کنید که حتی الامکان تا روز اسباب کشی مصرف شده باشند و یا مقدار کمی ازآنها باقی مانده باشد . این نکته به این دلیل است که امکان دارد در روز اسباب کشی و حتی یک یا دو روز بعد از آن ، شرایط متصل کردن یخچال به برق و چیدن مواد غذایی درون آن وجود نداشته باشد . در نتیجه یا باید به فاسد شدن مواد غذایی رضایت دهید و یا در بین شلوغی های روز اسباب کشی زحمت منتقل کردن مواد غذایی خود به یخچال خانه ی اقوام را متحمل شوید.

اگر عادت دارید در هنگام خرید مواد غذایی ، مایحتاج چند هفته ی خود را یک جا بخرید ، در هفته های منتهی به اسباب کشی ، بیشتر به لیست خرید خود ( حتی در هنگام خرید مواد فاسد نشدنی مثل روغن و برنج ) دقت کنید . سعی کنید جوری خرید کنید که مواد غذایی خریداری شده تا روز اسباب کشی تمام شود و یا مقدار کمی از آن ها باقی بماند . در غیر اینصورت باید برای بسته بندی این مواد غذایی هم از کارتن استفاده کنید . در این حالت حتی اگر در زمان حمل و نقل ، بسته بندی این مواد آسیب نبیند ؛ تعداد کارتن های شما و در نتیجه میزان باری که باید حمل کنید بیشتر می شود .

مواد غذایی خود را تا قبل از روز اسباب کشی مصرف کنید تا در هنگام بسته بندی مواد غذایی از کارتن کمتری استفاده کنید

آدرس جدید خود را به مراکز مهم اطلاع بدهید

اگر اشتراک مجله ای را خریده اید و یا از مرکزی برایتان بسته پستی می رسد ، حتما تغییر آدرس را به مرکز مربوطه گزارش دهید .

همچنین بررسی کنید که آیا خانه ای که قرار است به آن منتقل شوید ، در محدوده ی قابل قبول مدرسه ی فرزندتان هست یا خیر؟ اگر با اسباب کشی مسیر رفت و آمد فرزندتان به مدرسه ی قبلی سخت  می شود و میخواهید او را منتقل کنید ، از قبل از اسباب کشی مقدمات این کار را انجام دهید و یا در صورت نیاز سرویس مناسبی را برای حمل و نقل فرزندتان فراهم کنید.

چه زمانی برای اسباب کشی مناسب است؟

همان طور که احتمالا می دانید ، با توجه به شرایط ویژه ی فصل تابستان ، بیشتر اسباب کشی ها در این فصل انجام می شوند. در نتیجه شلوغ ترین فصل کاری اتوبار ها و باربری ها نیز همین فصل می باشد .پس در صورت امکان سعی کنید این فصل (بخصوص روز های آخر هفته ی آن ) را برای اسباب کشی انتخاب نکنید تا اسباب کشی تان با دقت بیشتری انجام شود. البته اگه مجبور شدید در این فصل جا به جا شوید ، حتما از چند روز قبل با اتوبار مورد نظر هماهنگ کنید.

علاوه بر این ، برای اسباب کشی نباید روی تعطیلات عید نیز حساب باز کنید. زیرا در این زمان ، سفر ها افزایش یافته و جمعیت شهر ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند، و پلیس ناچار است برای تامین بهتر امنیت مالی شهروندان ، موقتا انجام اسباب کشی را ممنوع اعلام کند.

اتوبار مطمئن و متناسب با بودجه ی خودتان را پیدا کنید

شرکت های باربری به ما کمک می کند تا بتوانیم فشار های روانی و جسمی ایجاد شده در زمان اسباب کشی و جابجایی وسایل از یک محل به محل دیگر را کاهش دهیم و از ایمن ماندن وسایل خود در زمان حمل و نقل اطمینان پیدا کنیم . با این اوصاف ، انتخاب یک اتوبار مناسب قبل از اسباب کشی اهمیت زیادی دارد و نیاز است زمان خوبی را برای بهترین انتخاب در نظر بگیریم.

یکی از راه های پیدا کردن اتوبارمناسب ، پرس و جو از اطرافیان و آشنایانی است که می دانید به تازگی مراحل اسباب کشی را پشت سر گذاشته و از خدمات یک شرکت باربری استفاده کرده اند . از آنها درباره ی کیفیت اتوبار و میزان رضایتشان از روند کاری کارگران و پشتیبانی شرکت حمل بار بپرسید تا بتوانید گزینه های مناسب برای حمل اثاثتان را پیدا کنید.

این نکته را در نظر بگیرید که تنها به نظر یک فرد یا اولین تبلیغی که از یک اتوبار می بینید اکتفا نکنید و حتما چند گزینه را در نظر داشته باشید تا بتوانید با مقایسه ی آن ها به بهترین انتخاب برسید. در مقایسه ی بین اتوبار ها هم تنها به قیمت و هزینه ی باربری اکتفا نکنید و حتما بپرسید که هزینه ی اعلام شده بابت چه خدماتی است؟ آیا علاوه بر جابجایی بار ها ، این مبلغ شامل بسته بندی وسایل و یا حمل وسایل سنگین و یا وسایلی که حساسیت بالاتری دارند نیز می شود یا خیر؟

همچنبن می توانید برای اطلاع یافتن از قیمت ها و انتخاب اتوبار مناسب ، از اپلیکیشن هایی که با این عنوان منتشر شده اند و یا سایت های ارائه دهنده ی خدمات باربری نیز استفاده کنید.

انتخاب شرکت حمل بار مناسب در اسباب کشی بسیار اهمیت دارد

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *